18-годишният младеж, който блъсна и уби с колата си 63-годишен мъж под копитото е станал правоспособен водач преди едва 2 седмици. Това съобщи главният секретар на МВР Георги Костов.

„Не е бил сам, бил е в компания на още трима млади хора – двама на 18 и още един на 17 години. Всички от тези млади хора са възприели прегазването, възприели са, че е отнет човешки живот”, посочи той и допълни, че до задържането на шофьора никой от компанията или от близките им не е направил опит да се свърже с полицията.

Костов подчерта, че не става въпрос за гонка: „Говорим за правоспособен от две седмици младеж, на когото някой му е предоставил този нелош автомобил, самостоятелно във време, в което метеорологичните условия предполагат едни по-добри умения на водача”.

Главсекът потвърди информацията на bTV, че младежът е избягал от страната. Бил е задържан вчера по обед на влизане в България на КПП Дунав мост.

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за причиняване на смърт при пътнотранспортно произшествие. Прокуратурата ще поиска задържането му за 72 часа.

Разпитват се всички лица, замесени в случая. Очакват се и резултатите от експертизите, които да установят можело ли е да бъде спасен живота на мъжа, ако младежите му бяха оказали първа помощ.

  • Магистрала „Хемус“ е блокирана, тежка катастрофа между тирове (ВИДЕО, СНИМКИ)
  • Велосипедист преби 75-годишен мъж с електрическа количка заради отнето предимство
  • Виктор, който влетя в автобус с колата си: Защо трагедиите по пътищата се повтарят?
  • Верижна катастрофа ограничи движението през Прохода на Републиката
  • След като кола се вряза в автобус в София: Повдигнаха обвинение на шофьора в болницата
  • Пиян и дрогиран 17-годишен без книжка катастрофира в „Студентски град“
  • Лекар от Сирия е загиналият пътник в автобуса, в който влетя с кола 21-годишен шофьор
  • Николай Попов: Инцидентът с автобуса не се различава от този, в който загина детето ми
  • Експерт: Младият шофьор е бил пътник в автомобила си, карайки с над 150 км/ч в града
  • Таксиметров шофьор, свидетел на катастрофата: Все едно падна бомба, удари и моята кола