Две коренно различни полувремена изигра Димитър Бербатов при загубата на Фулъм с 0:4 от Ливърпул. Първото бе силно изолиран напред като таран и почти незабележим с неговите едва 13 отигравания за 46 минути. След почивката пред него в атаката бе вкаран колумбиецът Родайега и това даде на Бербо шанс да играе много повече с топката от любимата му "позиция на №10", както сам той я определя. В нито един от случаите обаче не блесна познатият талант на българина. Така за второто полувреме топката мина през него 24 пъти или почти два пъти повече. Това бе причината Бербо да отправи тогава два удара към мрежата на Рейна - и двата по земя в очертанията, но отразени от вратаря.

През целия мач Димитър бе част от упорито налагания от селекционера Мартин Йол прийом на насочени далечни високи шутове от вратаря Марк Шварцер към точно определена позиция на българина. Това се случи 8 пъти през първата част и 3 през втората, но ефектът клонеше към нулата. През първото полувреме Фулъм бе беззъб и неспособен на свястна атака, като не отправи удар, че дори и не направи опит. Второто полувреме картината се промени, това доведе до 5 удара за Фулъм, 4 от които се случиха в последния четвърт час.