Димитър Бербатов бе част от силно апатичния и ялов тим на Фулъм при загубата с 0:2 от Манчестър Сити. Гостите не отправиха нито един свестен удар към вратата на шампионите и логично записаха поредния си разочароващ мач, който ги доближи до дъното във Висшата лига.

Бербатов изигра 90 минути на „Етихад Стейдиъм”. Започна поставен като чист нападател заедно с Брайън Руис, но постепенно чисто атакуващите му функции преминаха в плеймейкърски. Това личи от статистиката, показваща колко пъти общо през мача е играл с топката. Съотборниците му го потърсиха 56 пъти, топката стигна до него 48, което го прави един от най-активните на терена.

През първото полувреме Бербо се движеше много, често се местеше до тъчлиниите и се връщаше за да помага при изнасянето на топката. Стремеше се да бъде винаги близо до центъра на събитията когато „котиджърс” атакуват. Дейното му участие в разиграването обаче оставяше Фулъм без опасен играч в близост до вратата на гражданите. Бербатов се опитваше да дирижира, насочваше и съветваше съотборниците си. Така българинът показа висока активност, но без това да доведе до съществена ефективност.

След почивката Бербатов продължи да залага на бързи къси пасове, които при липсата на опции бяха предимно встрани и назад, което не развиваше атаките. За целия мач той предприе само два опита за солови изяви. Накрая стана част от общата апатия, обзела тима на Мартин Йол.

удари към вратата на него 0

Както се вижда пак до нищо не доведоха опитите на вратаря Шварцер да търси с дълги високи шутове Барбатов. Само в 3 от 6-те случая топката стигна до девятката на Фулъм, без да последва обаче някаква голяма опасност за „гражданите”.

Българинът бе най-активен в края на първото и началото на второто полувреме, когато за 10-те минути от 40-ата до 50-ата игра с топката общо 14 пъти. Най-изолиран остана в последните 10 минути, когато докосна кълбото само два пъти.

Така Мартин Йол упорито продължава да разчита на някакво чудо и отлага вземането на кардинални решения и промени. Ситуацията обаче ще го принуди, защото нещата във Фулъм стават все по-зле. Тимът има само две победи в последните 15 мача за първенство и при тежка програма остава опасно близо до зоната на изпадащите.

Автор: Тодор ШАБАНСКИ