Димитър Бербатов игра 90 минути при домакинската загуба на Фулъм от Челси с 0:3. Пълен мач записа и звездата на гостите Фернандо Торес. Предлагаме ви подробно сравнени показателите на двамата нападатели в този двубой.

Бербо бе през цялото време на любимата му позиция като плеймейкър, зад изтегления напред Младен Петрич (а в края Родайега), докато Торес си беше типичен таран. Това предопределя и много по-голямата активност на българина, който игра с топката два пъти повече от испанеца.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Фернандо бе забит напред и потърсен с изсипани и центрирани топки от съотборниците си цели 22 пъти. В тези ситуации топката стигна само два пъти до него, като първият подобен случай бе чак в 71-ата минута, когато асистира с глава за третият гол в мача. Торес стоеше твърде изолиран, но и добре пазен напред и това е причината само един от всеки 3 отправени паса да стига до него.

Много по-различна бе играта на Бербатов. Митко започна суперактивно и агресивно, като само в първите 6 минути отне 4 топки. Непрекъснато се откриваше, искаше пас и разпределяше, 90 процента от атаките на Фулъм минаха през него. Това не му попречи три пъти да шутира към вратата на Чех (и трите опита през първото полувреме), но два от изстрелите му бяха блокирани, трети мина леко встрани.

Предвид позицията си, българинът бе малко по-борбен и отне повече, но пък Фернандо пазеше по-добре топката.

засади на него 1 0

Бербо игра с топката общо 50 пъти, а Фернандо – 24. Българинът бе най-активен в периода между 40 и 50 минути с 8 докосвания, но в следващите 10 минути записа само едно отиграване. При Торес най-ялови бяха минутите от 20-а до 30-а, когато се добра до топката само веднъж, при това след като отне на съперник. На противоположния полюс за испанеца бяха първите 10 минути, когато бе с 6 докосвания.

Ето и подробната статистика колко пъти двамата са играли с топката по минути:

0-10 10-20 20-30 30-40 40-50 50-60 60-70 70-80 80-90
Бербо 6 6 5 6 8 1 5 6 7
Торес 6 2 1 2 2 4 2 2 3

Бербатов и Торес се изправиха в директен спор само веднъж в мача. Двете деветки застанаха очи в очи в 47-ата минута, когато испанецът отне топката от краката на българина.

Автор: Тодор Шабански