Шокиращото решение на сър Алекс Фъргюсън да остави Димитър Бербатов извън групата за финала в Шампионската лига получи широк отзвук в световното медийно пространство. С това меко казано, странно хрумване, шотландецът доказа че дори и на 69 години все още не си застрахован от глупави и необмислени постъпки.

Всъщност мениджърът е майстор в изработването на подобни подли действия, които поставят различни звезди на Юнайтед в неловка и смущаваща ситуация. Историята помни отношението му към Дейвид Бекъм, Рууд ван Нистелрой, Рой Кийн и дори Уейн Рууни. Но ако приемем, че всеки един от изброените е бил сполетян от наказанието на Фъргюсън поради някакви планове да напуснат "Олд Трафорд" преждевременно, то случая с Бербатов е доста по-различен.

Нормално е като българи да приемем доста критично решението на Фъргюсън, но дори и да се абстрахираме от този факт, пак трудно може да се намери някакво нормално обяснение за случилото се. Английските медии твърдят, че една от причините е, че Бербатов няма вкаран гол в Шампионската лига от близо 2 години. И какво от това? Кой е голмайстор във Висшата лига? Бербатов.

Попаденията на българина малко или много си тежат на мястото и са неделима част от тази мечтана 19 титла. Нападателят ни по никакъв начин не е влизал в конфликт с Фъргюсън или някои от съотборниците си. Никога не е правил критично изказване за отбора и винаги е обяснявал, че мечтае да остане в Юнайтед. И в крайна сметка идва мача срещу Барселона, кани близки и роднини на "Уембли" и мечтае да се появи поне за малко на терена.

Точно тогава обаче "Шотландеца с дъвката" решава, че голмайсторът не е достоен за този мач. Ама поне да беше обяснил какво точно трябва да направи Бербатов, за да попадне в групата. Не да играе, а да бъде в разширения състав! Абсолютно нелогично и демотивиращо решение, целящо само и единствено да унизи футболиста.

Никой няма да оспори евентуалното решение на Фъргюсън да продаде Бербатов това лято. Видя се че мениджъра не желае да разчита на нашия футболист. Ок, ама поне да го беше записал в групата за финала. После да го махне. Просто му дължеше финала на "Уембли", това е.