Емилия Белчева е терапевт с над 16 години опит в сферата на здравето, корекция на гръбначни изкривявания, натурална естетика и психосоматика. Автор е на 6 книги, получила награда за “Лидер на промяната 2023 г.“, говорител на Форбс, бизнес дама съчетала успеха в работата с успеха в семейството си. Наричат я „жената-чудо“.
В „Жените на България“ Емилия разказва за това как правилно да се храним и как да пазим здравето си. Тя обаче говори и за това как обикновено зад големия успех стои много труд, който не се вижда от другите.
Емилия споделя, че голяма част от нейната помощ към клиентите й идва от това, че тя вярва в подобряването на тяхното състояние.
"Всичко, което може да отключим в нашето тяло е като кошница със семена. Ние взимаме от родителите си и от рода си назад гени и вече в зависимост от почвата у нас, едни семенца ще поникнат, други не. Тоест може да развием някое наследствено заболяване, но може и да не го развием, всичко зависи от нашите мисли, емоции и начин на живот", казва тя.
Самата Емилия споделя, че като дете е имала много сериозни здравословни проблеми и е имало риск да остане парализирана. Тя обаче е била твърдо решена, че ще се бори с проблема и така лека полека започва да прилага върху себе си различни практики и методи, които в крайна сметка оправят проблема й.
„В годините назад имах и храносмилателни проблеми, и проблеми с челюстите, и такива с яйчниците, казваха ми, че няма да мога да имам деца. Но аз не приемах тези диагнози и се справях сама. Мои съученици започнаха също да разчитат на мен и да им помагам. Така лека полека с годините започнах да помагам на все повече хора“, разказва жената.
Към момента Емилия има 3 деца. За мен не е трудно съчетаването между семейство и работа. Нещата се случват естествено, казва тя.
Според нея на българското общество му липсва сплотеност. „Хората станаха много разединени и озлобени един към друг. Друг проблем е, че носим много маски. На работа сме едни, пред партньора сме други, пред децата сме трети. И в един момент забравяме кои сме“, добавя тя.
Емилия казва, че не вярва в диетите. Тя препоръчва да се махнат само 3 храни от менюто- захар, млечни и бяло брашно. Хубаво е и солта да се замени с хималайска или келтска сол. Диетите според нея сриват психиката.
Успехът си има цена и ние трябва да сме готови да я платим, ако искаме да го постигнем. Хората виждат само успеха, но не знаят какво стои зад него, а това обикновено са много проблеми, много труд и лишения, казва още тя.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google























