Ювентус направи решителна стъпка към трета поредна титла в Италия след победа с 2:0 като гост на Удинезе в последен мач от 33-ия кръг на Серия А.

Юве стигна с лекота до победата на негостоприемния стадион в Удине, като два гола в рамките на 10 минути през първото полувреме бяха достатъчни за трите точки.

Себастиан Джовинко откри резултата в 16-а минута с добре премерен шут от границата на наказателното поле.

Десет минути по-късно Фернандо Йоренте реши мача с втори гол за торинци. Испанският нападател реализира 14-ия си гол за сезона с удар отблизо след разбъркване в наказателното поле на Удинезе.

Победата върна аванса от 8 точки на върха на Юве пред втория Рома пет кръга преди края и само чудо може да отнеме титлата от ръцете на "Старата госпожа".