Ювентус победи Фиорентина с 2:0 в първия мач от 24-ия кръг на Серия "А" и увеличи преднината си на върха на класирането. След успеха си "Старата госпожа" вече води с 6 точки на Наполи, който обаче е с мач по-малко.

Неприятен удар обаче получи треньорът на шампионите Антонио Конте, след като Мирко Вучинич бе заменен принудително в 62-ата минута заради контузия в коляното.

Именно черногорският национал откри резултата в 20-ата минута с прекрасен удар от 20-ина метра, като намери топката от воле.

В 42-ата минута пък Алесандро Матри наказа груба грешка на защитата на Фиорентина след подаване на Артуро Видал и покачи на 2:0. Любопитното в случая е, че точно преди нападателят да стреля, дясната му обувка падна и той вкара гола с бос крак.