Началото за Кларенс Сеедорф на треньорския пост на Милан бе обещаващо и в дебюта му "росонерите” постигнаха победа срещу Верона, но сега, още във втория мач на холандеца тимът му понесе поражение. Това стана насред "Сан Сиро” в четвъртфиналите на Купата на Италия. Милан отстъпи на Удинезе с 1:2 и така отпадна от надпреварата.

Срещата започна добре за Милан и още в 7-ата Марио Балотели даде аванс на тима. Малко преди края на първото полувреме, в 41-ата минута, гостите обаче изравниха с попадение на Луис Муриел. Голът за успеха на "бианконерите” реализира Нико Лопес в 78-ата минута.

Така Удинезе се класира на полуфиналите, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между Фиорентина и Сиена.