Рома постигна победа срещу един от най-неудобните си съперници, които се подвизават в средата и долната част на таблицата – Каляри. За "вълците" гостуванията в Сардиния традиционно не завършват по най-добрия начин и те нямаха победа там от 1995 г. насам. Този път те обаче прекършиха лошия си късмет и постигнаха убедителна победа с 3:1 в среща от 32-ия кръг на Серия А.

Големият герой за римляните бе Матия Дестро, който реализира и трите попадения за своя отбор. Офанзивният халф бе точен в 32-ата, 56-ата и 73-ата минути. Почетното попадение за домакините падна в края на мача от дузпа, а от бялата точка точен бе Маурисио Пиния.

Рома остава на второ място в класирането с актив от 76 точки, 5 по-малко от лидера Ювентус, но и мач повече. Каляри е на 15-а позиция с 32 точки, със 7 аванс над зоната на изпадащите.