Рома успя да обърне Дженоа и да победи с убедителното 4:2 в мач от 8-ия кръг на Серия „А“. Срещата започна чудесно за домакините, който поведоха с 2:0, но след това надеждите им за победа и по-предно класиране бяха жестоко попарени от четири гола на „вълците“.

Резултатът в срещата бе открит още в 7-ата минута от словака Юрай Кучка, а асистенцията бе на Бориело. В 14-ата минута домакините вече водеха с 2:0, след като и Бошко Янкович се разписа и зарадва публиката.

В 27-ата минута обаче Рома успя върне един гол чрез Франческо Тоти, а минута преди края на редовното време на първото полувреме Освалдо изравни резултата.
Така двата тима излязоха за втората част на мача при равенство, но „вълците“ този път бяха по-устремени към победата още от самото начало, наложиха контрол над играта и логично стигнаха до победата. Тя дойде след голове на Освалдо в 53-ата и на Ерик Ламела в 83-ата минути.

След този кръг Рома вече е с актив от 14 точки и е на 5-а позиция, докато Дженоа пропусна шанса си да се нареди сред водачите и е на 9-а позиция с 9 точки.