Рома се класира на 1/2-финал за купата на Италия след минимална победа с 1:0 като гост на Фиорентина след продължения. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол.

"Вълците" предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки, като продължават напред не и без помощта на късмета, след като на три пъти гредите помогнаха на вратаря Гойкоечея след удари на домакините.

Единственото и победно попадение за столичани реализира Матия Дестро в 97-ата минута след отлично подаване на Миралем Пянич отляво.

Домакините от Фиорентина пък се скъсаха да пропускат и бяха наказани за неумението си пред противниковата врата. Акуилани, Борха Валеро и Куадрадо нацелиха гредите, а мачът ще бъде запомнен и с 3-те червени и 11-те жълти картона, които даде реферът Никола Рицоли.

Първо Родриго Тадей от Рома бе изгонен в 117-ата минута, а четири по-късно съотборникът му Додо и Куадрадо от Фиорентина се сбиха, след което поеха към съблекалните.

На 1/2-финалите "вълците" ще се изправят срещу Интер, като първият двубой е на "Стадио Олимпико" на 23 януари, а реваншът - седмица по-късно на "Джузепе Меаца" в Милано.