Рома и Лацио не успяха да се победят в римското дерби, което бе част от 31-ия кръг на Серия „А“ и завършиха 1:1. Мачът не остана обаче без емоции. Може би гостите има защо да съжаляват за пропуснатата победа, защото пропуснаха дузпа, но пък след това играха повече от 20 минути с човек по-малко.

Лацио поведе още в 16-ата минута на мача, когато Андерсон Ернанеш със страхотен силен удар прати топката във вратата на съперника. След това в 18-ата имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Маркиньос в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В началото на второто полувреме обаче ситуацията се повтори – Маркиньос игра с ръка в наказателното поле в 49-ата минута и съдията свири дузпа. Зад топката застана Ернанеш, но стреля над напречната греда и пропусна да удвои резултата.

В 57-ата минута бразилецът отново се отличи в негативен план, като извърши нарушение срещу Пянич в наказателното поле, за което съдията отново посочи бялата точка, но този път в полза на Рома. Със задачата се нагърби Франческо Тоти и не сгреши, като по този начин изравни за 1:1.

След гола Рома натисна, но положението на Лацио стана още по тежко в 69-ата минута, когато Джузепе Биава бе изгонен след втори жълт картон (двата бяха получени в рамките само на 5 минути) и гостите останаха с човек по-малко на терена. В крайна сметка дербито завърши наравно.

След тази среща Лацио е 5-и с 51 точки, а Рома е на 7-а позиция с 48.