Невероятен спектакъл изнесоха Киево и Наполи в първата среща от втория кръг на Серия А. Гостите от Неапол постигнаха победа с 4:2, която бе втора поред от началото на сезона.

Неаполитанците поведоха в резултата още в 13-ата минута, когато Марек Хамшик откри със страхотен, прецизен удар от разстояние. Много скоро обаче домакините успяха да изравнят. В 24-ата минута груба грешка в защитата на гостите позволи на Алберто Палоски да засече топката от само няколко метра. Наполи обаче бързо успя да възстанови аванса си и в 28-ата мин. Гонсало Игуаин открадна топката от футболист на домакините, напредна отляво и пусна прецизен пас към Хосе Кайехон и юношата на Реал (Мадрид) от непосредствена близост вкара за 1:2. Гостите направиха отново показаха колебливост в отбрана в 40-ата минута, когато позволиха серия от грешки вътре в собственото си наказателно поле и топката отново стигна до Палоски, който пак бе точен за 2:2.

След почивката Наполи отново излезе напред в резултата и в 64-ата минута Хамшик с нов супершут реализира за 2:3, а това бе и 4-тия му гол в 2 кръга от началото на шампионата. Този път "небесно-сините" не позволиха ново изравняване и бързо затвърдиха преднината си в 70-ата мин. с гол на Игуаин, който оформи и крайния резултат 2:4.

Така Наполи е с пълен актив от 6 точки, а Киево остава с 1 след равенството си с Парма на старта на първенството.

Още много интересни срещи от този кръг на Серия А предстоят в каналите на bTV, а за това кои са и къде може да ги гледате, може да се информирате ТУК!