Милан излезе на второ място в класирането поне до късния мач в Серия "А", в който Наполи гостува на Торино. "Росонерите" надиграха като гост Киево с 1:0 и има точка повече от неаполитанците, които ще си върнат втората позиция при успех над Торино.

Победата е изключително ценна за "росонерите" тъй като им даде сериозно предимство в битката за зона "Шампионска лига" след загубите на Фиорентина, Интер и Рома по-рано днес.

Рикардо Монтоливо вкара единствения гол в 25-ата минута за успеха на Милан, като принос за попадението има намиращият се в отлична форма Марио Балотели. Бившият нападател на Манчестър Сити стреля силно от фаул, вратарят на Киево парира топката, но при добавката Монтоливо не сгреши.

Киево завърши мача с 10 души след втори жълт картон на Дарио Дайнели 13 минути преди края.