Милан и Рома завършиха наравно 2:2 в последен мач от 16-ия кръг на Серия "А". Срещата се игра навръх рождения ден на "росонерите". Грандът от Милано е създаден на 16 декември преди 114 години.

Вижте головете:

В 13-ата минута Матия Дестро откри резултата, след като от няколко метра прати топката във вратата, засичайки подаване на Кевин Строотман. Дестро показа завидни показатели, тъй като този сезон се разписа два пъти за едва 36 минути като титуляр.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Постепенно Милан започна да атакува все по-уверено и така в 30-ата минута Кристиан Сапата с глава възстанови равенството. При удара, топката тупна коварно и изненада вратаря Морган Де Санктис.

До края на полувремето гостите имаха превес. Малко след попадението на Милан, Майкъл Брадли стреля отблизо, но топката бе изчистена от голинията на Милан. Последва решителен шпагат на Сапата при бърза атака на Жервиньо.

В 52-ата минута Габриел, който на полувремето смени Кристиан Абиати на вратата на домакините, спъна Жервиньо. Зад топката застана Строотман, който със силен изстрел прати топката в долния десен ъгъл за 2:1.

Домакините обаче не се предадоха и отново изравниха. Съли Мунтари наказа грешка на Додо и върна надеждите за нещо в този мач.

В продължението на мача Марио Балотели направи непростим пропуск, но от добра позиция не само, че не вкара гол, но и не успя да уцели вратата. Жервиньо пък пропусна да донесе три точки на Рома.

В 64-ата минута като резерва влезе капитанът на Рома Франческо Тоти. Принцът на Рим не бе играл от 18 октомври, когато се контузи срещу Наполи.

Дербито бе изгледано от легендата на Милан Паоло Малдини и холандския специалист Луис ван Гаал.

Така в класирането Рома е на втора позиция с 38 точки, като изостава с пет от лидера Ювентус. Милан пък е 11-и с 19.