Фиорентина победи Катания с 3:0 като гост и продължава борбата с Наполи за третото място в Серия "А". Страхотен мач за "виолетовите" изигра новото попълнение Алесандро Матри, който дебютира с два гола и асистенция за новия си тим.

Нападателят обаче не успя да се пребори за хеттрик, тъй като бе заменен на почивката, след като усетил болки в бедрото на десния крак.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в 25-ата минута - Матри пусна към Матиас Фернандес, който препарира вратаря Фризон с точен удар с десния крак. Само три по-късно пък бившият футболист на Ювентус и Милан удвои след отличен пас на Паскуал отляво.

В 41-ата минута отново Матри бе точен за 3:0, след като довкара отблизо отбита от вратаря на Катания топка.

Така Фиорентина събра 40 точки, а Наполи вече е само на три пред "Ла Виола" след равенството 2:2 като гост на Болоня. Катания пък остана на предпоследната позиция в Серия "А" с актив от едва 13 точки.