Лацио успя да счупи каръка срещу неудобния за тях съперник Киево и победи с 3:0 като домакин в мач от 3-ия кръг на „А” група. Римските „орли” не бяха били Киево на своя стадион от далечната 2003 година.

И трите гола за победата паднаха преди почивката, което успокои играта през втората част на мача. Още в 7-ата минута Антонио Кандрева откри резултата, след като бе изведен добре по дясното крило от Ернанес Едерсон. Кандрева стреля, топката се отби в Сесар и заблуди вратаря на Киево, който не успя да реагира и тя влезе в мрежата.

В 38-ата минута стражът Пуджони вече беше виновен за второто попадение – той излезе необмислено, а Луис Перо Каванда се разписа на празна врата. 4 минути по-късно Сенад Лулич бе точен за класическото 3:0.

През второто полувреме Киево можеше и да стигне до гол, не Алберт оПалоски на няколко пъти не успя да се възползва от добри голови положения, които дойдоха след като Лацио свали темпото на игра.

Андтонио Ди Натале отпразнува своя мач номер 300 в Серия „А” с гол, но не и с победа. Удинезе стигна само до 1:1 с Болоня в мач от 3-ия кръг на италианския шампионат.

Гостите от Болоня откриха резултата в 71-ата минута с фантастичен гол на Алесандро Диаманти, но само 5 минути по-късно Ди Натале вкара първия си гол за новия сезон, а с него отпразнува и юбилейния си мач в Серия „А”.

В друг мач от кръга Николай Михайлов остана на резервната скамейка при победата на неговия Верона над Сасуоло с 2:0. Домакините поведоха още в 10-ата минута с гол на Рафаел Мартиньо, а в края на първото полувреме гостите пък имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но такава не бе свирена. В самия край на мача Верона стигна до втори гол, който бе дело на Рамуло и затвърди победата им, която е втора в три мача.