С човек повече Фиорентина победи Наполи с 1:0 на "Сан Паоло" в мач от 29-ия кръг на Серия А. След този успех "виолетовите" от Флоренция се утвърдиха на четвъртата позиция с 51 точки и се доближиха на 7 точки зад съперника в борбата за третото място.

Двубоят беше предрешен до голяма степен в 37-ата минута след спорно съдийско решение. Домакините останаха с човек по-малко на терена, след като защитникът Фаузи Гулам беше изгонен от игра.

Гулам направи шпагат в краката на откъсващия се Марко Бакич, но първо игра с топката, след което черногорецът падна на дъгата пред наказателното поле. Главният арбитър Паоло Талявенто обаче прецени, че алжирският бранител е извършил нарушение и му показа директен червен картон, въпреки че той не беше последен в защитата на Наполи.

С човек повече Фиорентина се възползва и в последната четвърт от мача доминираше, след като играчите на съперника се поумориха.

В 64-ата минута Хуан Куадрадо с отличен пас изведе Йосип
Иличич в чиста позиция на левия ъгъл на малкото наказателно поле, но от движение резервата стреля в страничната мрежа на вратата на Пепе Рейна.

Десет минути по-късно гостите получиха нова възможност.
Ридер Матос центрира от корнер от дясно към близката греда, Гонсало Родригес продължи с глава към непокрития Алесандро Матри, който от 5 метра стреля слабо и право в ръцете на Рейна.

Три минути по-късно отново Матри пропусна от чиста позиция. Той засече неточно с глава от границата на малкото наказателно поле отлично центриране на Хоакин от дясно.

В 87-ата минута Фиорентина все пак стигна до победното
попадение. Матри беше изведен в ляво в пеналта, Рейна излезе напред, за да го пресира, но нападателят върна към Мануел Паскуал, който центрира на далечната греда и непокритият Хоакин отблизо с глава вкара в опразнената врата.

В последните секунди Матри можеше да вкара и втори гол, но останал сам срещу Рейна, не успя да го преодолее.