Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) записа победа с 2:0 при гостуването си на Нюрнберг от 20-ия кръг на немското футболно първенство и запазва преднината си от 13 точки пред втория Байер (Леверкузен), който в петък също спечли мача си от кръга.

Третият в класирането Борусия (Дортмунд) убедително победи Вердер (Бремен) като гост с 5:1 и с 39 точки изостава на 4 от второто място.

Роберт Левандовски откри и закри головата сметка на Борусия с попадения в 26-ата и 85-ата минута, докато Хенрих Мхитарян също наниза топката два пъти в мрежата на Рафаел Волф. Мануел Фрийдрих вкара петия гол за отбора от Дортмунд, а почетното попадение за домакините беше реализирано от Левент Айчичек в последната минута на редовното време.

Благодарение на този разгром, Борусия отново е на четири точки от Байер (Леверкузен), който се наложи с минималното 1:0 над Борусия Мьонхенгладбах в петък вечер.

Байерн (Мюнхен) пък постигна победата си над Нюрнберг с голове на Марио Мандзукич и Филип Лам.