Фрайбург и Майнц се изкачиха в зоната даваща право на участие в Лига Европа след 21-ия кръг на Бундеслигата.

В последният мач от кръга Фрайбург спечели с 1:0 като домакин срещу Фортуна (Дюселдорф). Голът за успеха дойде в самия край на срещата, в 87-ата минута, и бе дело на чешкия защитник Павел Кърмаш.

За Майнц бе достатъчно да стигне до равенство 1:1 при визитата си на Аугсбург. Адам Салай даде аванс на гостите в 43-ата минута, но Саша Мьолдерс изравни в 57-ата мин.

Фрайбург и Майнц са с по 31 точки, съответно на 5-о и 6-о място, като имат по-добра голова разлика от следващия Хамбургер, който е със същия актив. Фортуна е точно над опасната зона, на 15-а позиция с 24 точки, а Аугсбург е 17-и с 15 т.