Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 4:0 като гост в мач от 1-ия кръг на новия сезон в Бундеслигата. В герой за възпитаниците на Юрген Клоп се превърна новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг, който се отличи с хеттрик за победителит.

24-годишният нападател започна головата си серия в 24-ата минута, а в 66-ата удвои преднината на Борусия. В 79-ата минута отново Обамеянг вкара за 3:0, а крайното 4:0 фиксира Роберт Левандовски от дузпа четири минути преди края.

Херта също записа разгромен успех в първия си мач за сезона. Берлинчани отнесоха Айнтрахт (Франкфурт) с 6:1, а по два пъти се разписаха Адриан Рамос и Сами Алагуи. По едно попадение добавиха Джон Брукс и Рони, а точен за гостите бе Александър Майер от дузпа в 37-ата минута.