Борусия (Дортмунд) разгроми гостуващия Хамбургер с 6:2 в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. Така възпитаниците на Юрген Клоп запазиха 100-процентовия си актив и с 15 точки се върнаха на върха на класирането.

Домакините започнаха добре мача и взеха аванс с два бързи гола. Пиер-Емерик Обамеян откри в 19-ата минута с удар от малък ъгъл след подаване на Марсел Шмелцер. Три минути по-късно Хенрик Мхитарян удвои с хубав удар от 16 метра след подаване с пета на Роберт Левандовски.

Гостите от Хамбург изненадващо успяха да стигнат до изравняване. Чжъ-Гин Лам вкара първия си гол в Бундеслигата в 26-ата минута. Той получи топката на ъгъла на наказателното поле от Жак Зуа и с хубав изстрел в далечния ъгъл намали на 1:2. Малко след почивката Хайко Вестерман с глава изравни след центриране на Рафаел ван дер Ваарт от фаул.

Това обаче само ядоса Борусия и "жълто-черните" веднага натиснаха мощно и с четири попадения за малко повече от четвърт час заслужено стигна до успеха.

Обамеян направи 3:2 в 65-ата минута след асистенция на Мхитарян. В 73-ата минута Левандовски се възползва от добро подаване на границата на наказателното поле на Обамеян и вкара четвърто попадение за Борусия. В следващата атака Марко Ройс се възползва от грешка в отбраната на гостите и направи 5:2. Девет минути преди края Нури Шахин центрира отдясно в наказателното поле и Левандовски реализира с глава шестия гол за тима от Дортмунд.

Борусия е лидер в класирането с 15 точки, 2 повече от шампиона Байерн. Хамбургер, за който това бе втори тежък разгром от началото на сезона е с актив от 4 точки и се смъкна до 15-о място.