Байерн победи Вердер с унизителното 7:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Един от основните претенденти за "Златната топка" - Франк Рибери, изигра страхотен мач и вкара два гола, гарнирани с асистенция.

Началото не предвещаваше подобен разгром, но в 21-ата минута Асанти Лукимя от домакините си отбеляза автогол. Само шест по-късно Даниел ван Буйтен удвои преднината на Байерн, а в 38-ата Франк Рибери покачи на 3:0.

В 60-ата минута Манджукич вкара четвърти гол във вратата на бременчани, а Томас Мюлер се разписа за 5:0 в 69-ата. Седем минути преди края Рибери вкара втория си гол, а в последните секунди Марио Гьотце оформи крайното 7:0.

Така Байерн продължава да води еднолично на върха с актив от 41 точки, докато Вердер вече е 14-и с 16 пункта.