Байерн за пореден път показа характер и постигна страхотен обрат и победа с 2:1 при гостуването си на Щутгарт. Срещата бе от 17-ия кръг на Бундеслигата и трябваше да се играе още през декември, но бе отложена заради ангажиментите на европейския шампион в световното клубно първенство.

Гостуването на "Мерцедес Бенц Арена" бе доста тежко за Байерн и дори заключителните минути на мача изглеждаше, че шампионът може да претърпи първа шампионатна загуба през сезона или поне да спре победната си серия, която след този мач вече е от десет поредни успеха.

Ибишевич открива резултата.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Щутгарт поведе в резултата в 29-ата минута с гол на Ведад Ибишевич и този резултат се запази чак до 76-ата минута. Тогава ветеранът Клаудио Писаро, който бе влязъл като резерва, бе точен с глава след центриране от свободен удар. И когато изглеждаше, че срещата все пак ще завърши наравно, в 3-ата минута от добавеното време Тиаго Алкантара донесе успеха на Байерн със страхотен гол със странична ножица след пас на Рафиня.

Писаро бележи изравнителното попадение.

Така преднината на Байерн на върха в класирането вече е повече от внушаваща. След 18 кръга баварският тим е на върха с актив от 50 точки – 13 повече от следващия Байер (Леверкузен). Щутгарт е на 12-о място с 19 точки.