Байерн (Мюнхен) завърши сезона в Бундеслигата с победа като гост над Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:3 и събра 91 точки, което е рекорд. Това бе и последна среща в германския шампионат за наставника на баварците Юп Хайнкес.

Домакините от Мьонхенгладбах започнаха двубоя ударно и след 5 минути водеха с 2:0, след голове на Щранцл (4) и Ханке(5). Байерн върна бързо един гол чрез Мартинес (7), но само след три минути Нордвайт вкара нов гол за Борусия. В 18-ата минута Рибери отново намали резултата и отново той в 53-ата минута изравни за 3:3. Победния гол за байерн реализира Робен след час игра.

Шалке 04 успя да победи Фрайбург като гост с 2:1 в директен мач за 4-ото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Голямата изненада в последния кръг поднесе Хофенхайм, който победи финалиста в Шампионската лига Борусия (Дортмунд) на неговия стадион с 2:1 и си осигури участие в плейоф за оставане в Бундеслигата.

След този резултат Фортуна (Дюселдорф), който загуби с 0:3 от Хановер изпадна директно заедно с Гройтер-Фюрт.