Шампионът Байерн разгроми гостуващия Фрайбург с 4:0 и записа рекорден 46-и пореден мач без поражение в германското футболно първенство.

Баварците водят убедително във временното класиране след 21-ия кръг с 59 точки, с 16 повече от Байер (Леверкузен), който по-късно тази вечер приема Шалке.

Бразилецът Данте откри резултата на "Алианц Арена" още в 19-ата минута, след като засече с глава центриране на Диего Контенто.

До почивката домакините направиха аванса си класически след две попадения на Джердан Шачири. Швейцарецът удвои в 34-ата минута след удар от малък ъгъл, три минути преди края на първата част той отново се разписа с шут от десетина метра след подаване на Тони Кроос. Клаудио Писаро оформи успеха две минути преди края.

Борусия Дортмунд победи гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) също с 4:0 и се утвърди на третото място с 42 точки. Пиер-Емерик Обамеянг се разписа два пъти до средата на първото полувреме, а Роберт Левандовски и резервата Милош Йоич вкараха след почивката за победата.

Обамеянг откри в десетата минута след асистенция на Хенрик Мхитарян, а в 21-ата минута той вкара 13-ия си гол за сезона след центриране от ъглов удар. Веднага след почивката Констан Джакпа повали Левандовски в наказателното поле и полякът реализира от отсъдената дузпа.

В 68-ата минута Йоич пък вкара, след като отклони в мрежата опит за удар на Кевин Гроскройц и то само 17 секунди, след като влезе в игра от резервната скамейка.

Борусия (Мьонхенгладбах) остана без победа от началото на календарната година и в общо шести пореден мач от Бундеслигата след 1:1 срещу Вердер в Бремен. Рафаел се възползва от грешка на защитника Асами Лукиня и откри резултата за гостите още в шестата минута. Борусия, който е пети в класирането, се виждаше победител, но домакините успяха да изравнят с гол на Людовик Обраняк от фаул две минути преди края.

Щутгарт допусна шесто поредно поражение след 1:4 при гостуването си на Хофенхайм и остана 14-и в класирането с 19 точки. С два гола се отличи Свен Шиплок, а домакините се изкачиха на десета позиция с 25 точки.

В дербито на дъното Айнтрахт Брауншвайг вкара два късни гола и се наложи над гостуващия Хамбургер ШФ с 4:2. Домакините останаха на последна позиция с 15 точки, а съперникът от Хамбург, който допусна седма поредна загуба в Бундеслигата, е предпоследен с точка повече.