Нищо ново във Формула 1. Вече е световен шампион, но Себастиан Фетел продължава да печели победа след победа. Пилотът на Ред Бул триумфира за 8-и пореден път и общо 12-и през сезона в Гран при на САЩ, предпоследен кръг от шампионата във Формула 1.

С успеха Фетел стана първият пилот с осем поредни победи в рамките на един сезон и се доближи на една до рекорда за най-много последователни победи на Роберто Аскари - девет.

Германецът тръгна от полпозишън и не изпусна първото място до края на състезанието.

Ромен Грожан с Лотус завърши на втора позиция с изоставане от 6,2 секунди, а съотборникът на победителя Марк Уебър завърши трети на 8,3 секунди.

Останалите пилоти финишираха далеч назад, като точки спечелиха Люис Хамилтън с Мерцедес, Фернандо Алонсо с Ферари, Нико Хюлкенберг със Заубер, Серхио Перес с Макларън, Валтери Ботас с Уилямс, Нико Розберг с Мерцедес и Дженсън Бътън с Макларън.

В класирането Фетел вече е с актив от 372 точки. Алонсо със сигурност ще завърши на второ място в крайното класиране и вече е с 227 точки, а след него е Хамилтън със 187. Приключилия с шампионата Райконен е със 183, а Уебър е със 181 преди последния си старт във Формула 1.