От отбора на Рено заявиха официално, че не са използвали секретна информация от Макларън при конструирането на колите си. Французите бяха призовани да се явят пред Световния автомобилен съвет на 6 декември, за да отговорят на обвиненията, че са използвали детайли, проектирани от Макларън, при конструирането на колите си.

 

От Рено обявиха, че бившият инженер на Макларън Фил Макерет е дошъл в отбора с няколко флопи диска, в които е имало чертежи и техническа информация от бившия му отбор. Тази информация е била заредена на компютър на Макерет в Рено, но само малка група от хора за кратко време са видели чертежите, като отборът смята, че това не е довело да заимстване на дизайн от "Сребърните стрели".

 

"След като изслушахме показанията на инженерите, които са били очевидци, определено можем да заявим, че краткият срок на представяне на чертежите не би могъл да позволи впоследствие те да бъдат използвани в развитието на нашата кола", заявяват от Рено в обръщението.

 

От Рено обявиха, че ще съдействат напълно на Макларън-Мерцедес и ФИА, като допуснат експерти от Макларън да инспектират цялата им база данни. Така от тима показват, че това е било случаен инцидент, който не е повлиял на дизайна на колите им.

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg

""/