Нико Розберг спечели първия старт от сезона във Формула 1. Пилотът на Мерцедес финишира първи завреме 1:32:58.710 часа , следван от Даниел Рикардо (Ред Бул), който за първи път се качи на почетната стълбичка (изоставане от 24,5 секунди). Трети завърши Кевин Магнусен с Макларън, за когото това бе дебют в най-престижната автомобилна надпревара (изоставане от 26,7 секунди).

За първи път в историята на Формула 1 датчанин финишира сред първите трима. През 2007 г. тогавашният състезател на Макларън Люис Хамилтън също се нареди трети в своя дебют в Австралия, а година по-късно стана и световен шампион.

Следват Дженсън Бътън (Макларън), Фернандо Алонсо (Ферари), Валтери Ботас (Уилямс), Нико Хюлкенберг (Форс Индия) и Жан-Ерик Верн (Торо Росо).

Всъщност за първи път от месец юли миналата година Себастиан Фетел не спечели старт от тази надпревара.

Сензационно на пистата "Албърт парк" отпаднаха някои от фаворитите. Сред тях са четирикратният световен шампион Себастиан Фетел, стартиралият от първа позиция Люис Хамилтън и Фелипе Маса (Ферари).

Първите двама приключиха участието си заради проблеми с двигателя. Британецът се отказа в третата обиколка, а звездата на Ред Бул в шестата.

Още в самото начало на надпреварата. Камуи Кобаяши катастрофира, а в нея участва и Фелипе Маса.

Победата на Розберг е негова четвърта в кариерата и първа от Гран при на Великобритания миналата година, когато отново се възползва от технически проблеми на Хамилтън и Фетел.