Кими Райконен даде най-добро време на завършилата днес в Херес първата подготвителна седмица преди старта на световния шампионат във Формула 1.

Втори остана тестпилотът на Форс Индия Жул Бианки, следван от трикратният шампион Себастиан Фетел. След като в първия от 4-те дни Люис Хамилтън премина едва 15 пъти трасето, днес британецът направи симулация на състезание, като завъртя повече от 135 обиколки, 40 от тях с твърди гуми прекъснати с едно спиране в бокса.

Във Ферари пък загубиха повече от 4 часа в боксовете след като сутринта при едва второто си преминаване гръмна скоростната кутия на тест пилота Педро де ла Роса. Испанецът завърши с 9-о време.

Големият отсъстваш в Херес бе Фернандо Алонсо, който ще започне програмата си този сезон на следващите тестове на 19 февруари в Барселона.