Световният шампион Кими Райконен обяви, че ще си вземе дълга почивка след изтощителния сезон, в който се бори до последната обиколка за титлата. Той все пак ще се върне на пистата преди един от основните си съперници за голямата награда тази година Фернандо Алонсо. След края на празненствата в Италия на писта „Муджело” по случай спечелените пилотска и конструкторска титла от отбора на Ферари през този сезон, 28-годишният Райконен се прибра във Финландия, за да се види със семейството и приятелите си. “Айсмен” заяви, че няма да се появи за първите тестове на отбора в Испания през ноември.

"Може би ще се върна на пистата през декември”, сподели Кими. „Сега съм на почивка. Ще се опитам да релаксирам колкото е възможно повече и да заредя батериите си за следващия сезон”, завърши той.

Алонсо пък няма представа кога ще се върне за първите тестове на отбора си. Испанецът в момента преговаря за бъдещето си с тима, но със сигурност няма да тества през ноември и декември. Той също не знае почти нищо за новия болид MP4-23 за 2008 г., заради възможното си преминаване в друг отбор.

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg

""