Люис Хамилтън спечели състезанието от Формула 1 за Гран при на Унгария, с което стана едва вторият пилот с две победи през сезона, предаде БТА

Британският пилот на Макларън завърши 69-е  обиколки на "Хунгароринг" с време 1:41:05.503 часа, изпреварвайки с 1.032 секунди Кими Райконен и с 10.518 секунди  Ромен Грожан.

Челната шестица допълниха Себастиан Фетел, Фернандо Алонсо и Дженсън Бътън.

Хамилтън започна с чист старт на унгарската писта, а изпреварванията на Райконен и Грожан след спирания в бокса бяха елиминирани моментално. Финландецът успя да се пребори с Грожан в 46-ата обиколка на пистата, излизайки след смяна на гумите и последвала много силна атака срещу съотборника от Лотус. Той се доближи на по-малко от секунда зад Хамилтън само 15 обиколки преди края на състезанието, но безспирните атаки се оказаха неуспешни и британецът спечели победата за Макларън.

Победата изкачи Хамилтън на четвърто място в генералното  класиране при пилотите със 117 точки. Лидерът Фернандо Алонсо, с болид на Ферари, все още е на върха с актив от 164 точки, следван от Марк Уебър със 124 и световния шампион Себастиан Фетел със 112. Това ще бъде и официалното лятно подреждане, защото следващото състезание е насрочено за втори септември на белгийската писта "Спа-Франкоршан".