Битката във Формула 1 ще има своя победител в последното състезание, което е след седмица в Бразилия. Себастиан Фетел не можа да спечели в Остин и...съответно не можа да отвори шампанското на победата, както се очакваше.

Люис Хамилтън триумфира в първата надпревара в града от щата Тексас, а световният шампион остана след него. Трети е Фернандо Алонсо, четвърти - Фелипе Маса, а пети - Дженсън Бътън. Това бе четвърти успех за англичанина през този сезон.

Титлата при пилотите още не е решена, но при конскрукторите Ред Бул печели. И то за трета поредна година.

Първото състезание на новоизградената писта в Остин предложи много емоции, като в центъра на вниманието бяха Хамилтън и Фетел, които водиха оспорвана борба от старта до финала. Младият германец водеше до 42-ата обиколка, когато Хамилтън го изпревари, но борбата продължи до самия край.

Любопитен факт е, че Хамилтън има стопроцентова успеваемост в стартовете за Голямата награда на САЩ, след като победи и на предишния старт - през 2007 година в Индианаполис, когато дебютира във Формула 1.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos и БГНЕС