Люис Хамилтън записа най-бърза обиколка в сутрешната тренировъчна сесия от Формула 1 преди състезанието за Гран при на Бразилия. Британският пилот на Макларън преодоля 4.309-километровия тур на "Интерлагос" с време 1:14.131 минути, оставяйки зад себе си фаворитите за титлата.

На второ място в първата тренировка остана Себастиан Фетел, който в неделя може да спечели своята трета световна титла от Формула 1. Германският пилот на Ред Бул изостана с 0.009 секунди от времето на Хамилтън, но победи своя съотборник Марк Уебър и конкурента за първото място Фернандо Алонсо, който беше едва пети.

По-късно днес ще бъде проведена втората свободна тренировка, а за събота са насрочени третата сесия и квалификациите. Преди неделното Гран при на Бразилия, Фетел има аванс от 13 точки пред Алонсо.