Люис Хамилтън спечели Гран при на Унгрария, 10-и кръг от календара във Формула 1. Британецът финишира първи с време 1:42.29,445 часа.

Зад пилота на Мерцедес се нареди Кими Райконен (Лотус), който изостана с 10.938 секунди от победителя. Трети пък е Себастиан Фетел от Ред Бул, който в последните обиколки правеше яростни атаки към второто място, които обаче бяха отбити от Райконен.

В топ 10 се наредиха още Марк Уебър (Ред Бул), Фернандо Алонсо (Ферари), Ромен Грожан (Лотус), Дженсън Бътън (Макларън), Фелипе Маса (Ферари) и Серхио Перес (Макларън).

Победителят приема поздравления от екипа си.

Съотборникът на Хамилтън - Нико Розберг пък отпадна в 66-ата обиколка заради проблеми с двигателя.

Това е трети успех за Мерцедес този сезон след първите места на Нико Розберг в Монако и Великобритания. Хамилтън пък за първи път е на най-високото място на почетната стълбичка през 2013 година.

Ето мнения на пилотите след състезанието:

Люис Хамилтън: Това е една от най-значимите победи в кариерата ми. За първи път печеля с новия ми отбор. Няма как да бъда по-щастлив. Надявам се, че ми предстоят още много успехи. Трябва да работим много върху гумите.

Кими Райконен направи чудесно състезание.

Кими Райконен: Продължавам да си усложнявам живота в събота и си плащам за това в неделя. Колата бе добра, направих две спирания в бокса. В крайна сметка взех точки за шампионата. В края на състезанието нямах никакви проблеми да задържа Фетел зад мен. За жалост събота не бе нашият ден. При други обстоятелства можехме да се борим за първото място

Себастиан Фетел: Не бе най-доброто състезание. Стартът бе доста труден, а освен това повредих и предното крило на болида. Опитах да се боря с Кими, но не се получи.

Състезанието в Унгария предложи доста емоции.

В генералното класиране при пилотите води Фетел с актив от 172 точки, докато на второто място остава Фернандо Алонсо. Испанският състезател изостава с 38 точки от трикратния световен шампион.

Фетел продължава да бъде фаворит за титлата в шампионата.

Следващото състезание от Формула 1 е на 25 август в Белгия.