Пилотът във Формула 1 Дейвид Култард ще сложи край на своята състезателна кариера след края на сезона.

"Официално съобщавам за моето решение да се откажа след края на сезона", заяви 37-годишният шотландец. Дейвид Култард, който е състезател в отбора на Ред Бул, ще продължи да работи в британския тим и през следващата година.

"Ще остана активно свързан със спорта като консултант в отбора на Ред Бул", добави Култард, който е най-възрастният пилот във Формула 1.

Шотландецът поясни, че е взел решението да се откаже по-рано тази година. Дейвид Култард, който има спечелени 13 състезания, започна кариерата си във Формула 1 през 1994 година в Уилямс.

Неговият най-голям успех дойде в края на 2001 година. Тогава, като пилот на Макларън, Култард завърши на второ място в генералното класиране при пилотите, след шампиона Михаел Шумахер от Ферари.