Международната автомобилна федерация (ФИА) и Асоциацията на производителите във Формула 1 (FOTA) обсъдиха в Женева бъдещите промени в шампионата, които целят драстично намаляване на разходите.
Основните решения, до които са стигнали са жизненият цикъл на двигателите да бъде увеличен от две на три състезания, както и производителите да са подготвени да осигурят на независимите тимове 25 единици на цена не по-висока от 10 милиона евро.
Предстои нова среща между членовете на FOTA в след Гран при на Бразилия, на която ще бъде коригиран лимита за максималния километраж на тестовете през сезона и ще се постигне принципно съгласие за използване на унифицирана система за регенериране на кинетичната енергия (KERS) от 2010 или 2011 година.

