Себастиан Фетел спечели Гран при на Германия във Формула 1. Световният шампион за първи път триумфира на домашното състезание. Състезателят на Ред Бул финишира на ''Нюрбургринг" за 1:41:14.711 часа.

Това е победа номер 30 за Фетел. Така той се нареди до братята Михаел и Ралф Шумахер, които са единствените германци, триумфирали на домашното Гран при.

Още в самото начало Фетел успя да изпревари стартиралия от  полпозишън Люис Хамилтън. Германецът влезе рано в бокса за смяна на гуми и отстъпи лидерското място, но след това успя да навакса изоставането си.

След световния шампион се наредиха пилотите на Лотус Кими Райконен и Ромен Грожан. Точки взеха още Фернандо Алонсо (Ферари), Люис Хамилтън (Мерцедес), Дженсън Бътън (Макларън) и Марк Уебър (Ред Бул).

Ред Бул заложи на печеливша стратегия.

И този път не липсваха инциденти. В деветата обиколка в питлейна излетя една от гумите на Марк Уебър, като тя удари крака на телевизионен оператор.

В последствие той падна на земята, като според някои информации изпитва болки.

В 23-ата обиколка пък се запали болидът на Маруся, управляван от Жул Бианки. Състезанието не успяха да завършат още Фелипе Маса (Ферари) и Жан-Ерик Верн (Торо Росо).

Ето какво каза Фетел веднага след състезанието:

"Просто е невероятно. Много съм щастлив. Накрая Кими бе много близо до мен, но аз карах много агресивно във всички обиколки, с изключение на тези, в които имаше кола за сигурност. Все пак се радвам, че състезанието завърши след 60 обиколки, а не след 61 или 62", каза победителят.

Така в генералното подреждане при пилотите Фетел е лидер със 157 точки, следван от Фернандо Алонсо със 123 и Кими Райконен със 118. Следващото състезание е в Унгария на 28 юли.