Себастиан Фетел спечели Гран при на Сингапур, 14-и кръг от календара във Формула 1. Това е втора победа този сезон за германския пилот на Ред Бул и четвърта за отбора му през 2012-а.
Фетел се поздрави с успеха, след като стартиралите преди него Люис Хамилтън и Пастор Малдонадо не успяха да финишират.

След германеца се наредиха Дженсън Бътън (Макларън) и Фернандо Алонсо (Ферари). Четвърти е пилотът на Форс Индия Пол Ди Реста, за когото това е най-предно класиране в кариерата. В топ 10 влязоха още Нико Розберг (Мерцедес), Кими Райконен и Ромен Грожан (Лотус), Фелипе Маса (Ферари), Даниел Рикардо (Торо Росо) и Марк Уебър (Ред Бул).

И това състезание не мина без отпаднали пилоти и без появата на кола за сигурност на пистата.
Първо победителят в квалификацията Люис Хамилтън с Макларън прекрати участието си в 23-ата обиколка заради проблем със скоростната си кутия. В 34-ата обиколка индиецът Картикеян (Испания Рейсинг) се блъсна в тунела и също напусна борбата. Това наложи появата на кола за сигурност, от което се облагодетелстваха Фернандо Алонсо и Пол Ди Реста.

В 37-ата обиколка и Пастор Малдонадо напусна заради проблем с хидравликата. В 41-ата обиколка легендарният Михаел Шумахер заби своя Мерцедес в болида на Жан-Ерик Верн от Торо Росо и двамата също отпаднаха.

Алонсо води във временното класиране със 194 точки, втори е Себастиан Фетел със 164, а трети Райконен със 149. Следващият старт от Формула 1 е на 7 октомври на пистата "Сузука" в Япония.