Себастиан Фетел продължи доминацията си от петък и в съботния ден на пистата "Марина Бей" в Сингапур преди поредния старт от Формула 1. Световният шампион даде най-добро време и в третата свободна тренировка и е основен фаворит за първата позиция и в квалификацията, която започва в 16:00 часа.

Пилотът на Ред Бул завъртя 15 обиколки, като записа време от 1:44.173 минути. С 0.191 секунди по-бавен от германеца бе състезателят на Лотус Ромен Грожан. Веднага след тях се нареди Нико Розберг с Мерцедес, следван от Марк Уебър (Ред Бул), Люис Хамилтън (Мерцедес), Фернандо Алонсо (Ферари).

Серхио Перес, чието бъдеще в Макларън е под сериозен въпрос се нареди седми, а място в топ 10 намериха още Нико Хюлкенберг (Заубер), Дженсън Бътън (Макларън) и Фелипе Маса, който през следващия сезон ще бъде заменен от Кими Райконен в екипа на Ферари.

Фетел ще се опита да спечели Гран при на Сингапур за трети пореден път. На тази писта, освен него, са триумфирали единствено Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън. Освен това германецът спечели последните два старта от Формула 1 - в Белгия и Италия.

В генералното класиране при пилотите води Фетел с 222 точки, пред Алонсо със 169 и Хамилтън със 141.