Един от най-вълнуващите сезони във Формула 1 е към края си и още по-интересното е, че нищо все още не е решено. Световната титла при пилотите ще бъде решена в Гран При на Бразилия между Себастиан Фетел и Фернандо Алонсо.

Германецът като че ли е фаворит - той трябва да завърши сред първите четирима, без значение от резултата на Алонсо. Ред Бул пък печели всяко едно състезание на пистата "Интерлагос" в последните три години.

Прогнозата за времето за събота и неделя обаче показва, че се очаква дъжд. Което прави нещата още по-непредвидими. Ако вали по време на квалификациите и самото състезание, като нищо може борбата за титлата да претърпи обрат и Алонсо да грабне шампионския трофей.

Ето и различните сценарии за шампионската титла:

*Фетел става шампион, ако завърши на 4-о или всяко по-предно място в крайното класиране, без значение остава класирането на Алонсо

*Алонсо става шампион, ако спечели състезанието, а Фетел завърши 5-и или по-назад

*Алонсо става шампион, ако завърши на 2-а позиция, а Фетел е 8-ми или по-назад

*Алонсо става шампион, ако завърши на 3-а позиция, а Фетел е по-назад от 9-о място

Гран При на Бразилия е уникално състезание в календара на Формула 1, пистата е много непредвидима заради времето, като това и трасето с една от най-високите надморски височини - над 800 метра.

Това е и най-късата писта с обиколка под 1 минута и 12 секунди.