Президентът на Формула 1 Бърни Екълстоун е пътувал до Германия, за да даде показания пред прокуратурата по повод разследването за корупция около продажбата на Формула 1 преди пет години.

"Сътруднича на прокурорите в Германия, за да изясним случая "Грибковски". Когато разбрах, че има възможност и моето име да бъде замесено, отпътувах за Мюнхен и се срещнах в тях. Сигурен съм, че подозренията към мен ще отпаднат", се казва в изявление на Екълстоун.

Германският банкер Герхард Грибковски, който съдейства за закупуването на Формула 1 от компанията CVC през 2006 година, бе арестуван в началото на годината. Причина за това е сума от 50 милиона долара, преведена в негова сметка. Обвиненията срещу Герхард Грибковски са за измама, корупция и укриване на данъци.

Бърни Екълстоун категорично заяви, че не е замесен в случая.

Герхард Грибковски беше ключова фигура в продажбата на Формула 1 през 2006 година, когато бе президент на компанията SLEC - притежаваща търговските права на марката.