Американски отбор изяви желание за участие във Формула 1 през 2010 година. Интересното е, че пилот на новосформирания тим ще бъде състезателката от автомобилната серия "Инди кар" - Даника Патрик.   

В екипа на новия отбор ще бъдат бившият мениджър на Ферари и Уилямс - Питър Уинсдор, както и дизайнерът Кен Андерсън. 

"Искаме да докажем, че американската технология, американските пилоти и американският дух имат място във Формула 1. Това е наш приоритет от няколко години насам", заявиха от тима на официалния си уебсайт преди презентацията.   

Северна Америка остана без Гран при във Формула 1, след като състезанията в Канада и САЩ бяха премахнати от календара на най-престижната надпревара в света на автомобилизма.