Световният шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо (Макларън-Мерцедес) отрече появилите се информации в испанската преса, че след края на първите три състезания от новия сезон се е изнервил и започнал да се притеснява за представянето си. Алонсо спечели надпреварата в Малайзия, но в Бахрейн беше изпреварен дори от съотборника си Люис Хамилтън и остана едва пети на финала. Победата на “Сахир” грабна Маса, но Алонсо е уверен, че екипът на Макларън ще се бори до последно за титлата с “Черните кончета”.  

 

“Това което се пише по вестниците не отговаря на истината. В началото на сезона всеки е оптимист и мисли, че може да повтори успехите си от предишната година”, заяви Алонсо. “Няма никаква излишна нервност и лоши мисли. Това обикновено става в края на шампионата, когато вече започваш да имаш съмнения за финала на борбата. Но в началото очакванията и прогнозите са оптимистични. Същото е е по време на състезанията. Голяма грешка ще е, ако пет минути преди старта си мислиш, че не можеш да победиш никого”, допълни той.  

 

 

“Сега съм в Макларън, но изобщо не съм се променил като личност. Трансферът ми се отрази добре. Това е ново предизвикателство. Имам чувството, че това е нова глава в моя живот и точно от това имах нужда. Няма да се оставим на Ферари и ще се борим с тях до последно”, завърши бившият пилот на Рено.

 

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg

"" 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google