Румъния затвърди добрата си форма. Изненадващо за мнозина тимът се наложи над Турция като гост с 1:0 в двубой от група "D" на световните квалификации.

Северните ни съседи бяха по-добри през целия мач и заслужено взеха трите точки. До този момент те имат три успеха от три мача и са водачи в групата. Турците пък остават само с три точки.

Единственият гол в мача вкара Грозав в 45-ата минута. След почивката домакините, които бурно бяха подкрепяни от феновете си, се опитаха да стигнат поне до равенство, но защитата на румънците удържа напъните им и помогна на отбора да спечели успеха.

В друг мач от групата Холандия нямаше проблеми с Андора и би с 3:0. Естония пък загуби от Унгария като домакин с 0:1.