Пари Сен Жермен протяга ръка към първи трофей през този сезон. Тимът от френската столица се класира на финала на Купата на лигата, след като постигна драматична победа с гол в последната минута като гост на Нант.

Златан Ибрахимович бе големият герой в двубоя. Звездата на парижани откри резултата още в 5-ата минута на двубоя със страхотно попадение прехвърляйки вратаря на съперника с удар без никаква подготовка. В заключителната част на двубоя "канарчетата” обаче показаха, че не бива да бъдат отписвани и в 81-ата мин. Вейньо вкара изровнително попадение. Ибрахимович обаче още не бе казал решителната си дума. В 90-ата минута шведът отново бе точен във вратата на Нант и донесе успеха на своя отбор с 2:1.

Така ПСЖ се класира на финала на турнира, а за съперник ще очаква победителя от другия полуфинал, в който се изправят Лион и Троа.