Сошо успя да победи Олимпик (Марсилия) малко изненадващо и доста категорично – с 3:1. Срещата бе от 20-ия кръг на Лига 1.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута с гол на Слоан Приват, а малко преди края на първото полувреме (40-ата минута) Седрик Бакамбю удвои.

Още в първата минута на второто полувреме пък Жереми Морел си вкара автогол и резултатът стана класически. Все пак в 55-ата минута Джордан Аю успя да върне един гол и надеждите на гостите.

В 61-ата минута о Сошо остана и с човек по-малко, след като Жозеф Лопи получи червен картон, но Марсилия така и не успя да се възползва от численото си предимство.

След този мач Соши се изкачи над зоната на изпадащите на 17-о място с 19 точки. Марсили остава на трета позиция с 38 точки, на 3 от лидера Лион.