Шампионът Селтик изненадващо отпадна на полуфиналите в турнира за купата на Лигата в Шотландия след поражение с 2:3 от Сейнт Мирън.

На стадион "Хемпдън Парк" "бяло-черните" изненадаха своя по-класен съперник още в осмата минута, когато Есмаел Гонсалвеш откри резултата, измъквайки се от двама защитници на Селтик.

Това беше официален дебют за Гонсалвеш с екипа на Сейнт Мирън. На два пъти гредите попречиха на "детелините" да наваксат изоставането си, но в последната минута на първата част Гари Хупър засече топката отблизо във вратата и изравни.

Четири минути след началото на втората част Джим Гудуин игра с ръка в наказателното поле, но Чарли Мългрю пропусна отсъдената дузпа.

В 63-ата минута Сейнт Мирън също получи право да изпълнява 11-метров наказателен удар и Пол Макгоуън беше точен срещу отбора, в който игра като юноша.

Бившият шотландски национал Стивън Томпсън покачи на 3:1 с удар от наказателното поле в 69-ата минута.

В оставащите минути до края Селтик опита да достигне до
изравняване, но силите на отбора достигнаха само за почетен гол дълбоко в добавеното време. Точен във вратата на "светците" беше Мългрю.

На финала Сейнт Мирън ще играе срещу Хартс. Вчера столичани отстраниха Инвърнес след изпълнение на дузпи.