Шампионът на Африка Ал-Ахли допълни полуфиналите на световното клубно първенство. Това стана, след като египетският тим спечели с 2:1 срещу домакините от Санфрече (Хирошима).

Нападателят Елсаяд Хамди изведе шампионите на Африка напред в резултата още след четвърт час игра, възползвайки се от асистенция на Ахмед Фати. Футболист номер 1 на японското първенство Хисато Сато обаче изравни за Хирошима в 32-ата минута. В началото на второто полувреме, в 57-ата минута, обаче своята дума каза голямата звезда на египтяните Мохамед Абутрика, който се разписа и донесе успеха на тима си.

Така на полуфиналите Ал-Ахли ще се изправи срещу шампиона на Южна Америка Коринтианс, а другият финалист ще бъде излъчен от двубоя Челси – Монтерей.